7.- 9. klassi matk “ Tunne oma kodukanti”

Loomise kuupäev 15.09.2020

Teate ju kõik ütlusi, et "terves kehas, terve vaim” ja “enne kui Pariisi lähed käi ära Nuustakul". Illuka Kooli 7.-9. klass otsustas neid rahvatarkusi kuulda võtta ja seadis oma sammud eilsel kaunil sügishommikul Kurtna järvede poole.

Selgus, et suurem osa meie kooli õpilastest ei olnud Kurtna metsades käinudki ja matkamas samuti. Kurtna matkarada on rada, mida soovitame kõigile. Rada on kergesti läbitav ja mitmepalgeline ja läbib laua 11 järve kallast. Kõik järved on ka erinevat "nägu".

Aga mida me siis matkarada läbides õppisime?

1. Seened, seened ja veelkord seened. Kuna nende klasside õpetajad on korilased, siis ei jäänud muud üle, kui ka õpilased nakatada korilase pisikuga ja nii need õpetajate kotid seentega täitusid. Alguses olid õpilased ebalevad ja ei teadnud, milliseid seeni korjata, kuid hiljem said neis õpetajate abiga juba profid.
2. Marjad! Milliseid marju tohib ja milliseid ei tohi süüa?
3. Samblad- erinevad ja kaunid. Ühelt väikeselt platsikeselt lugesime kokku lausa 5 erinevat samblaliiki ja saime meelde tuletada tunnis värskelt õpitut.
4. Kalad. Poistel olid kenasti kaasas õnged ja ... Mihhail püüdiski kinni piraka ahvena!
5. Õpetaja Emilia korrutab tunnis, et mõhnad ja oosid., aga millised nad siis ikkagi on? See peaks nüüd kõigil õpilastel jalgade kaudu selge olema.
6. Kõige parem matkasöök on lõkkes küpsetatud leib… nämm!
7. Ühe korraliku matka juurde käib ka eksimine, mis tuleneb enamasti sellest, kui ei jälgi korralikult metsa tehtud märgistusi…. Kui pea ei jaga, siis jagavad jalad.
Kokkuvõtteks võib vist öelda, et tore oli!

õpetaja Anneli Dietrich

Viimati muudetud 16.09.2020.