Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistamine Illuka Koolis

Loomise kuupäev 21.02.2020

17.- 21. veebruarini oli Illuka Koolis Eesti Vabariigi sünnipäeva auks "Eesti nädal".

Esmaspäeval oli laulupäev. Muusikaõpetaja Peeter Priksi juhendamisel sai kaasa laulda vanemat rahvalaulu ehk regilaulu. Üheskoos laulsime Jõhvi kihelkonnast pärit müütilise sisuga laulu maailma loomisest. Ka õpilased ise said proovida eeslaulja rolli.

Teisipäeval oli loodusepäev. Teisipäeval oli meil külas loodusfilmitegija ja harrastusfotograaf Ants Tammik. Ta on ainus eesti filmitegija, kes pälvis 2016. aastal rahvusvahelisel Matsalu loodusfilmide festivalil kategooriavõidu. Ka tuntud lastefilmi  “Eia jõulud Tondikakul” võttegrupi loodusoperaatorite tiimi juhtis Ants Tammik. Tema abiga piilusime kaamerate taha ja saime teada, et loodusfilmide tegemine nõuab erakordset kannatlikkust, järjekindlust ja ka leidlikkust.

Kolmapäeval oli tantsupäev. Õpetaja Kaja juhendamisel mängisime vahetundides Eesti rahvamänge ja tantsisime laulumäng “Tinna” saatel. Olid nakatavalt lõbusad ja vahvad tantsud, mis kogu päevaks tuju heaks muutsid

Neljapäeval said 5.-9. klassi õpilased kaasa mõelda ja oma teadmised proovile panna nii Eesti geograafias, spordis, varias kui ka looduses, sest 5. tunni ajal mängisime mõisa saalis "Eesti mängu". Mängus osalesid Illuka Kooli direktor Anneli Bogens, Alutaguse vallavolikogu liige Paul Kesküla ja 9. klassi õpilane Teona Kiknavelidze. Mängu eesmärk oli täringut veeretades ja vastates Eesti- ja Alutaguse valla teemalistele küsimustele liikuda mänguväljal finiši suunas. Kõige õnnelikuma käega täringuveeretajaks osutus volikogu esindaja Paul Kesküla. Võitjale, aga ka kõigile teistele osalejatele olid kingituseks meie valla ja kooliga seostuvad meened.

Reedel oli Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud pidulik kontsert-aktus, kus esinesid meie kooli pilli-,  laulu- ja tantsulapsed. Pidupäevale kohaselt sai maiustada koogiga, pärast mida suunduti klassidesse, kus õpilased vaatasid Eesti filmiklassikasse kuuluvaid filme.

Oli sisukas ja südamlik sissejuhatus vabariigi aastapäeva tähistamisele ning loomulikult ka koolivaheajale!

Eesti nädala pildigaleriilink opens on new page

EV aastapäeva aktuse pildigaleriilink opens on new page

Viimati muudetud 02.03.2020.