Esimese klassi ja Naerupallide rühma jõuluhommikud

Loomise kuupäev 15.12.2021

Seitsmenda klassi tüdrukud Valeria ja Elina valisid oma loovtööks noorematele kaaslastele lõbusa jõuluhommiku korraldamise. Ehkki neil oleks veel aega oma töö tegemiseks, olid tüdrukud juba sügisel hakkamist täis ning ideid oli neil rohkesti. Nii hakatigi tegema ettevalmistusi, et üritus juba nendel jõuludel tehtud saaks.

Teisipäeva, 14.detsembri hommikuks olid kõik ettevalmistused tehtud ning 1.klassile ja lasteaia Naerupallide rühmale kutsed edastatud. Meie kaunis mõisasaalis ootasid nooremaid kaaslasi kaks elevil päkapikku koos juhendaja ja Grinchiga. Esimesena tulid jõuluhommikule 1.klassi õpilased, teisena lasteaia mudilased. Päkapikud kontrollisid laste teadmisi jõuludest, näitasid neile jõuluteemalist multifilmi, viisid läbi toredad parajat pingutust nõudvad võistlusmängud, lõpuks pandi kokku jõulupuslet. Päkapikud kiitsid tublisid lapsi ja tahtsid neile kingitusi jagada, kuid siis selgus, et kingitused oli varastanud Grinch, keda kehastas Valeria ja Elina klassivend Timofey. Lapsed pommitasid Grinchi lumepallidega, kuid see ei aidanud. Hoopis jõululaulude laulmine päästis kingitused ja roheline varas põgenes.

Nüüd jagati lastele kingitusteks jõuluvana ja põhjapõdra kaunistustega pulgakommid ning kommikuused. Päkapikud saatsid väikesed külalised koduteele ning rõõmsate ja rahulolevatena lahkusid 1.klassi ning Naerupalli rühma lapsed mõisast, et jätkata oma toimetusi.

Õpetaja Piia Otti

Viimati muudetud 21.12.2021.