Illuka Kooli õpilased osalesid "Idee 45" projektikoolitusel

Loomise kuupäev 11.03.2020

Reedel, 6.märtsil kohe pärast koolitundide lõppu asusid meie kooli õpilased Herta, Kirke ja Helar Richard koos õpetaja Piiaga Tallinna poole teele, et osaleda Sihtasutuse Archimedes Noorteagentuuri (SANA) projektikirjutamise koolitusel "Idee 45".

"Idee 45" on ideelabor, kus noortejuhid üheskoos noortega arendavad või mõtlevad välja Eestis elavate erineva emakeelega noorte koostööprojekte ehk Noortekohtumisi.

Koos partneritega Tallinna Optimum Semperi Huvikoolist on läbi viidud juba kolm projekti - Noortekohtumised 2017, 2018 ja 2019. Koolitusel kohtusimegi ammuste sõprade Darja, Germani ja Leviga, samuti nende juhendaja Olgaga. Koolitus kestis Harjumaal Peetri Koolis 8. märtsi lõunani. Ehkki koroona oli juba kohal, ei hirmutanud see aktiivseid noori- osavõtt oli rohkearvuline. Järgiti hügieenireegleid ja keskkonnasäästlikku eluviisi- pesti ja desinfitseeriti käsi ning sorteeriti prügi.

Kolm päeva möödusid tempokalt ning töökalt- koostöös partnerorganisatsiooniga tekkis meil põnev idee Noortekohtumise 2020 projekti läbiviimiseks. Meie mõtted leidsid ka korraldajate huvi ja heakskiidu. Nimelt on selle aasta Illuka ja Optimum Semperi 11-15aastaste noorte projekti teemaks poliitika. Täpsemaks pealkirjaks "Noored tahavad kaasa rääkida".

18.03.2020 oli taotluse esitamise eeltähtaeg. Ühiste jõupingutustega saime oma projekti rahastamise taotluse esitatud tähtaegselt. Nüüd ootame esmast tagasisidet ja näpunäiteid taotluse parendamiseks.

Usume, et Noortekohtumine 2020 Illuka Kooli ja Optimum Semper Huvikooli noorte vahel saab toimuma!

Õpetaja Piia Otti

Viimati muudetud 19.03.2020.