Koolidevaheline taarakogumisvõistlus #ärarääma

Loomise kuupäev 06.02.2020

Illuka Kool liitus üle-eestilise üldhariduskoolidele suunatud pandipakendite kogumiskampaaniaga #ärarääma, mille eesmärgiks on suurendada koolipere keskkonnaalaseid teadmisi ja tutvustada vahetu kogemuse kaudu pakendite taaskasutusse suunamise tähtsust. Seda koolile kulusid kaasa toomata.

Võrdsuse huvides võistlevad koolid kahes, väikeste ja suurte koolide kategoorias. Esimese kategooria võidab kool, kes kogub tükiliselt kokku kõige rohkem pandipakendeid. Teise kategooria võidab kool, kes kogub kõige rohkem pakendeid ühe õpilase kohta. Mõlema kategooria võitjat premeeritakse enneolematu festivalipäevaga oma koolis, kus löövad kaasa tuntud Eesti influencerid (loe: suunamudijad).
Neli kuud vältava võistluse vaheauhinnana külastab aprillis mõlema kategooria kahte parimat ehk kokku nelja kooli Ahhaa teadusteater ja Eesti Pandipakendi riiklikule õppekavale vastav keskkonnaharidusprogramm.

Kampaania käigus kogutavad pandipakendid on pandimärgiga jookide plastpudelid ja plekkpurgid, mis viiakse tavaolukorras kaupluse taaratagastuspunkti. Iga kampaaniaga liitunud kool saab kokku kogutud pandipakendite tagatisraha arveldusarvele, suunitlusega kasutada seda kooliperele vajaliku ostmiseks.

Meie kooli taarakast asub spordisaali fuajees!

Viimati muudetud 06.02.2020.