Külas pärimusmuusik Maarja Nuut

Loomise kuupäev 26.11.2018

23.novembril sai Illuka koolipere osa erilise muusika puudutusest. Külas oli Maarja Nuut.

Maarja Nuut on viiuldaja ja laulja, kes ühendab oma sugestiivse vokaali ja traditsiooniliste instrumentide kõla, kasutades selleks elektroonilise heli tööriistu.

Tema muusika loob kihilise helipildi ruumis, kus minimalism ja eksperimentaalne muusika kohtuvad traditsiooniliste tantsulugude, laulude, juttude ja live-luupimisega.

Võib arvata, et ehk alles aastate pärast jõuab tänastele põhikooli noortele kohale kui omanäolise ja ainulaadse muusikuga nad kohtunud on, sest Maarja on esimese Eesti artistina mänginud mainekate maailmamuusika sündmuste põhiprogrammides ning viimastel aastatel andnud pidevalt kontserte Ameerikas, Kanadas ja mitmel pool Euroopas, kuid auhindu ja tunnustust on ta pälvinud Eestiski.

2017. aastal võitis Maarja Nuut albumiga "Une Meeles" Eesti Muusikaauhindadel parima etno/folk/rahvaliku albumi auhinna. Samuti võitis ta popmuusika auhinna Kuldne Plaat  "Aasta naisartist 2017" kategoorias.

Tunnikeseks täitus meie kodune koolisaal müstiliste lugude ja lummavate helidega, mis mõjusid kohati nii meditatiivselt ja uinutavalt, et ühe poisi äratas üles vaid kokkupuude põrandaga.

Soovime Maarjale palju edu laias maailmas ja loodame uutele kohtumistele kodumaal.

Kuulajate nimel Ene Raudar

Viimati muudetud 27.11.2018.