Lauri Räpp ja Anne-Mai Tevahi inspireerisid ja innustasid õpilasi kirjutama

Loomise kuupäev 28.03.2022

Homsed kuuluvad unistajatele" Lauri Räpp
28.märtsil käisid meil külas kirjanik Lauri Räpp ja luuletaja ja näitleja Anne-Mai Tevahi, kes tutvustasid oma loomingut, rääkisid loomeprotsessist, kirjutamisest ja kirjastamisest, reisimisest ja paljust muust...

Lauri Räpp kirjeldab kohtumist oma facebook'i lehel nii:

"Need hetked püüti pildile täna hommikul stiilses ja hubases Illuka Põhikooli majas Virumaal. Anne-Mail ja minul oli võimalus nendel ilusatel toolidel istet võtta ja vaadata tõtt kuuekümne silmapaariga. Ja tõtt ka rääkida. Meist endist, meie teekonnast ja sellest, mis peidus kirjaniku, luuletaja, näitleja välise fassaadi taga. Sellest, et ka meie oleme enne esinemist pabinas ja et see on okei. Ka see kui kõik asjad alati välja ei tule. See on inimlik.

Kuigi jututeemad on meil üldjoontes alati samad, on iga kohtumine täiesti omanäoline. Lisaks tõsisematele teemadele sai ka omajagu nalja. Anne-Mai ülestunnistus "mata" kahest teenis lausa spontaanse aplausi ja mõnelgi korral veel kõlas saalis naerupahvakas. Naer teeb vabaks ja see viis minust nukrusehoovusest kantud nädalavahetuse. Seepärast tuleb teinekord naerda ka läbi pisarate.

Ah jaa. Laste hulgas oli ka mitmeid kakskeelsetest peredest pärit lapsi ja küsimusi esitasid kõik. Lausa nii, et kui olime selleks võimaluse andnud, tõusid küsimiseks peade kohale õige mitmed käed.

See oli teil justkui lavastatud ja aeg kadus nii kiirelt, ütles üks õpetajatest. Aeg kadus tõesti käest, ent lavastatud ei olnud meil silpigi. Jah, mul on vedanud, et minuga jagab lava inimene, kes näeb maailma läbi minu silmade ja vastupidi.

Jah, meil on vedanud. Me teeme seda, mida armastame ja meid oodatakse külla meie tegemistest rääkima. Me teeme seda tänutundega ja oleme alati kohal. Füüsiliselt niikuinii, aga ka mõtetes, tunnetes, sõnades. Tavaliste ja lihtsate inimestena, mitte näitleja, luuletaja või kirjanikuna. Jah, ka nendes rollides, aga täpselt nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik.

Aitäh sooja vastuvõtu, meeldejäävate juttude ja ühise koolilõuna eest armas Illuka kooli pere!"

Tegevus toimus Maailmanädala ja keskonnapäevade projekti "Tark tarbiaja ületarbmismaailmas" raames, mida rahastab Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.

Viimati muudetud 24.05.2022.