Matk Saare järvel

Loomise kuupäev 30.05.2022

5. ja 6.klass käisid 30.05 KIk õppeprogrammi raames õppimas elukooslusi. Saare järve matkarada on suurpärane koht elukoosluste õppimiseks, sest väikesel alal on palju erinevaid metsatüüpe. Lodustuv mets, palumets, laanemets, rabamets ja raba, need kõik mahtusid meie matka sisse. Rabas õnnestus meil näha ka õitsvat murakat! Matka käigus tuletasime meelde loodusõpetuses õpitud elukooslusi ning nendes kasvavad liigid, otsisime putukaid ja loomade tegevuse jälgi, mõõtsime puu kõrgust ning vaatlesime mullaprofiili. „Me õppisime nii palju, et raske on midagi välja tuua“: ütlesid õpilased kokkuvõtvas vestluses giidile.

Õpilaste arvamused õppekäigust:

• Oli põnev ja huvitav: uurisime taimi, putukaid, linde, loomade tegutsemisjälgi
  • Õppisime puu kõrgust mõõtma
  • Põhjalikumaks mulla uurimiseks tegime läbilõike mullakihtidest ja saime teada, mis kihtidest koosneb muld, mis on mulla lõimis
  • Lõbus oli otsida erinevaid  putukaid mahalangenud puude juures
  • Meeldis kõndida matkarajal, laudteel soos
  • Täitsime töölehte metsakooslustest, soost, mullast, putukatest
  • Eesmärk oli õppida loodust ja nautida looduses viibimist
  • Seal oli väga ilus

Õpetajad Anneli ja Emilia