Õppekäik Ubari Loodustarkuse Keskusesse

Loomise kuupäev 10.09.2022

7. septembril külastasid 6.-9. klassi õpilased Ubari Loodustarkuse keskust. Vanemad õpilased tutvusid Kostivere karstialaga, imetlesid Ilusat ja võimsat Jägala juga ning uudistasid Linnamäe HEJ-ma. Eesmärgiks oli jõuda selgusele, kuhu kaob põhjavesi ja milline on vee ringkäik loodusess. Lõheline pinnas Kostiveres pakkus muljetavaldavaid elamusi ja imetlust, igaüks teab nüüd, mis on karst ja mis tingimustel ta tekib. Nii nagu Vahemeremaades korraldatakse karstikoobastes kontserte, esitas ka Timofey ühel karstiseene lael parmupilli soolopala. Jägala jõe näitel saime selgeks jõe ehituse ning miks on Põhja-Eesti jõgedel nii palju jugasid. Jõe energiat on võimalik muuta ka elektrienergiaks ning see meie tilluke hüdroelektrijaam sai oma silmaga ka ära nähtud.

6. -7. klass olid samal ajal metsas. Nemad õppisid looduses orienteerumist ning ellujäämist. Õpilaste ülesandeks oli kasutades kaarti ja kompassi leida maastiku üles sinna peidetud punktid. Meie lapsed olid väga tublid ning kaardi lugemine on hästi selge! Kui kõik olid metsast tagasi tulnud, räägiti ohtudest metsas, keda karta ja keda mitte. Kas teie teate, mis on esimene asi mida teha, kui metsa lähete? Kõige esmane ülesanne, on anda kellelegi teada, et lähete metsa ja öelge kindlasti ka koht, kuhu lähete. See aitab juhul, kui teiega midagi peaks juhtuma ja aitab päästjatel teid kiiremini üles leida.Õpilased said proovida ka tulepulgaga lõkke süütamist.

Kui septembri alguses oli ilm vihmane ja kõle, siis sel päeval vedasl ka ilmataadiga ja kokkuvõttes oli väga tore!

Viimati muudetud 21.09.2022.