Rakvere linnuse jõuluprogramm „Võluloss ja jõulumaa

Loomise kuupäev 11.12.2020

10. detsembril 2020.a külastasid meie kooli 4.-6. klasside õpilased Rakvere linnuse jõuluprogrammi „Võluloss ja jõulumaa“.

Alustuseks juhatas sõjapäkapikk kõiki linnuse eeshoovi, kus toimus programmi tutvustus ja aupauk kahurist ning seejärel algas põnev retk läbi saladuslike lossiruumide.

Esimeseks jõuluteemaliseks töötoaks oli piparkoogi töötuba, kus pajatas  jõulumemm põnevaid legende piparkookide ajaloost ning saime tunda erinevaid piparkoogivürtside lõhnu ning maitsta piparkooki.

Edasi kulges teekond kummituste koopa käikudesse, mis olid tulvil ohte ja salapära. Meie kooli lapsed olid selles suhtes vaprad ning koopasse jätsid minemata vaid mõned üksikud jõuluseiklejad.

Veel sai nautida jõuluteemalist kuuldemängu koos varjuteatriga, teha kuldset jõulupallikest ning vaadata ja toita linnuse loomi (hobune, eesel ja lambad).

Pärast jõululõunat kohtusime jõuluvanaga, kes üllatas meid väikeste jõulupakikestega.

Jõulumaa iidses linnuses oli huvitav ja põnev ning meeldis meile kõigile väga.

Õp. Jaanus Uustalu

Viimati muudetud 20.12.2020.