Sooja kampsuni ja tehnoloogiavaba päev ehk õppisime energiat säästma!

Loomise kuupäev 20.02.2022

17. veebruaril tähistatati sooja kampsuni päeva. Alguse sai see Rohelise kooli programmi Belgia koordinaatori Ingrid van der Lindeni eestedamisel, et pöörata tähelepanu kliimamuutustele ja vajadusele vähendada süsihappegaasi teket. See on hea võimalus mõelda energia kokkuhoiule ja sellele, kuidas toasooja saamine mõjutab meie keskkonda.
17. veebruaril olid ka meie kooli ruumid tavapärasest veidi jahedamad ja mõnusates soojades kampsunites võis märgata nii õpilasi kui õpetajaid. Ka õppetundides käsitlesime energia säästmise võimalusi.
Energia säästmiseks ei kasutatud kogu koolipäeva jooksul elektroonilisi seadmeid– telefonid, tahvelarvutid, sülearvutid olid kindlalt koolikotis ja kapis ning ka õpetajad olid planeerinud oma tunnid nii, et tehnoloogilisi vahendeid ei kasutatud. Vahetundides oli õpilastel võimalik osaleda erinevates toredates tehnoloogiavabades tegevustes nagu spordisaali vahetunnid, erinevate lauamängude mängimine, ristsõnade ja sudokude lahendamine.

Õpilaste arvates oli tehnoloogiavaba päev tore vaheldus, sest sel päeval sai rohkem liikuda ja teiste õpilastega suhelda!

Viimati muudetud 21.02.2022.