1.-2. klassi õppekäik „Peipsi järve jälgedes“

Loomise kuupäev 11.09.2022

Kooliaasta ei olnud veel õiget hoogu sisse saanud, kui meie kooli 1. ja 2. klassi õpilased koos õpetajatega sõitsid RMK Kauksi looduskeskusesse, et matkata metsas Peipsi järve kaldal. See tore päev oli teisipäev, 6.september. 

Kauksis ootas meid juba matkajuht Katrin Juuse, kes tutvustas reegleid ning juhatas väikesed matkasellid teele. Kõnniti mööda „karurada“, mille ääres seisid karukujulised sildid. Nende siltide juures tehti peatus ja kuulati-vaadati, millele tädi Katrin tähelepanu juhtis. Õpiti tundma pihlakat, kuuske, mändi ja kadakat, maitsti kadakamarju, võrreldi oma käe suurust karu käpajäljega, prooviti mahtuda kõik koos toreda vihmavarjukujulise noore tamme alla. Järve ääres korjati tühje teokarpe, vaadati vee pealt lendu tõusvat linnuparve, tehti ühispilti „ämblikupuu“ peal. Tagasi looduskeskuse juurde jõudnud, kinnitati keha. Enne lahkumist vaadati veel filmi meie metsades elavatest loomadest. 

Kui hommikul matka alustades oli ilm päris jahe ning võttis isegi veidi lõdisema, siis matka ajal oli päike välja tulnud ning ilm muutunud palju soojemaks. Koduteed alustasid kõik rõõmsas tujus ning kindlasti ka uute teadmistega.

Õpetaja Piia Otti

Viimati muudetud 14.09.2022.