1.veebruaril tähistasime sooja kampsuni päeva. Sooja kampsuni päev on Belgia rohelise kooli programmi poolt loodud päev mille eesmärgiks on tähelepanu juhtida soojusenergia kasutamisele ja - juhtimisele.
Koolis ja lasteaias vähendati sel päeval soojust 1 kraadi võrra, et hoida kokku energiat. Kuna õues oli sula ja plusskraadid, siis ei jõudnud ka hooned maha jahtuda ning ruumides oli jätkuvalt paras temperatuur.
3.kl ja 9kl ning lasteaia lapsed käisid lasteaia ja kooli katlaruumides õppekäigul, mida juhendasid direktor ja haldusspetsialist. Katlaruumides tutvustasid nad, kuidas kooli- ja lasteaia hooned soojaks saab ja millega, millist hoonet köetakse. Selgus, et lasteaeda ja seminarimaja köetakse gaasiga, algklasside maja saab radiaatoritesse sooja elektrist, mõisahoonet soojendab hoopiski maaküte.
Ühel lapsel oli küsimus, et kuidas saada teada, kust soojus välja läheb. Nagu ette teades oli tänasel päeval loodusainete tundides kasutusel soojuse mõõtmise õppevahend – soojuskaamera.
Lapsed said teada, et soojuskaamera abil saab mõõta mistahes keha temperatuuri eemalt. Koos avastati, kuidas soojuskaamera töötab, uuriti kas akende ja uste juures on soojalekkeid. Lisaks tehti soojuskaameraga fotosid, et näha, kuidas soojad kehad paistavad fotodel värvilised, külmad aga sinised või violetsed.
Paljudele oli uudiseks, et soojuskaameraga võib pimedas metsas avastada soojasid kehasid, kes on näiteks põõsas või rohu sees peidus – nii saab avastada mõne looma, kes end kuskil peidab või miks mitte otsida kottpimedast aiast õue lipsanud kassi.