25.-31.jaanuar Digikoristusnädal´2021

Loomise kuupäev 22.01.2021

Kutsume kõiki osa võtma suurest digitaalsest koristusnädalast 25.-31.01.2021.

Võtame ette enda seadmed ( tahvelarvutid, nutitelefonid, sülearvutid jne) koolis, kodus kui ka tööl ja korrastame enda digielu, kustutades kõik ebavajaliku, mis on muutunud prügiks.

Digikoristades teeme head loodusele – nimelt jätab iga digitaalselt tehtud tegevus keskkonnale pisikese jälje, täpselt nagu muu tarbimise puhul. E-postkasti ummistavad listikirjad, sorteerimata sajad udused puhkusefotod ning eri kasutute teenuste kontod tarbivad kõik energiat läbi seadmete ja programmide, kus neid hoiustatakse, liigutatakse ja turvatakse. Kõik need väikesed harjumused kuhjuvad aastatega aga meie planeeti mõjutavaks reaalseks CO2 jalajäljeks. Aga kui paljud nendest failidest meile tegelikult vajalikud on?

Kuidas osaleda Digikoristusnädalal?

Osaleda saab nii perena kui ka üksikult. Pane end kirja siinlink opens on new page

Ülesanded päevade kaupa:

• ESMASPÄEV - Postkastis plats puhtaks: loobu, tühista, kustuta.

Kustuta ebavajalikud kirjad ja katkesta kasutute reklaamkirjade saabumine.

• TEISIPÄEV - Pilved õhulisemaks - kas mäletad, kellega mida oled jaganud?

Vaata läbi kõik pilveteenused ja avalikud jagamisteenused, mida oled kasutanud - näiteks Google Drive, OneDrive, Dropbox, iCloud, Google Photos, Flickr jne. Eemalda vananenud dokumendid, fotod ja videod.

• KOLMAPÄEV - Anna vanale ja katkisele digiseadmele uus elu.

Otsi kokku kõik seisma jäänud vanad ja katkised elektroonikaseadmed ning vii need vastavasse jäätmejaama.

• NELJAPÄEV - Failid ritta: fotod, videod, dokumendid.

Võta ette failide sorteerimine ja süsteemsemalt kaustadesse paigutamine.

• REEDE - Digiprügila tühjaks: puhas arvuti = puhas keskkonnd.

Kustuta ära nii palju ebavajalikku ja mitte säilitamist väärt infot kui jõuad.

• LAUPÄEV ja PÜHAPÄEV - Digipaus on mõttepaus: uus harjumus igasse päeva.

Nädalavahetusel tee kokkuvõte tehtust ja võta endale üks tore digipuhkepäev. Anna tulemustest (digiprügist vabanenud mälumahust mega- või gigabaitides) teada meie Rohelise kooli töörühmale.

lgem aktiivsed, see oleks meie esimene sammuke märkamise ja keskkonda säästva mõtteviisipoole.

Viimati muudetud 31.01.2021.