3.-4. klassi ekskursioon Lõuna- Eestisse

Loomise kuupäev 08.06.2022

Kevad ja õppeaasta lõpp on koolides ikka väljasõitude ja matkade aeg. Selle õppeaasta lõpus ootas 3. ja 4. klassi õpilasi ees ekskursioon Lõuna-Eestisse. 7.juuni tavapärasel õppepäeva alguse ajal asutigi sõitma Illukalt Taevaskotta.                                                                                  

Pärast paaritunnist sõitu jõuti Taevaskoja matkaradade parklasse, kus meid juba ootas matkajuht Haimar. Tema juhendamisel matkati metsas ning vaadati Suure ja Väikse Taevaskoja liivapaljandikke, nähti Eesti kõrgeimat mändi, loputati nägu Emalätte veega, et ikka noor ja kaunis välja näha, uudistati Salakuulajakivi ning Neitsikoobast, pingutati silmi, et märgata vees jõeforelle ujumas… 1,5 tundi läks loodust imetledes ning matkajuhi selgitusi kuulates märkamatult mööda.

Olles tagasi parklas, võeti kehakinnituseks matkaeinet. Edasi suunduti jõelaevale Lonny, mis viis meid tunnikeseks vaiksele sõidule Saesaare paisjärvel.                                                                                                              Pärast laevasõitu viis tee meid kauni Pühajärve äärde. Kuna ilm oli sattunud lausa palav, meelitas järvevesi kutsuvalt, kuid suplema seekord ikkagi ei mindud. Pühajärve ääres võeti veel koolist kaasas olnud pruukosti, mängiti ja joosti. Siis oligi aeg asuda tagasisõidule.                                               

Päev oli pikk ja koju jõudnult olime kõik väsinud, kuid ka rahul, et olime näinud imelisi Lõuna-Eesti paiku.

õpetaja Piia

Viimati muudetud 13.06.2022.