Etendus „Pikk tige vanaeit“ ja draamatund

Loomise kuupäev 04.04.2023

3. aprillil külastas Illuka Kooli näitleja Liia Kanemägi, kes mängis 3.-9.klassi õpilastele monoetenduse „Pikk tige vanaeit“. Etendus põhines Eesti muinasjuttudel, näitleja mängis oskuslikult mitmesuguseid pille ja tegi erinevaid hääli. Eriti põnevaks tegi loo luuperi kasutamine. Esitatud muinasjutud rääkisid sõprusest, armastusest, elust ja surmast, erinevatest väärtustest ning valikutest. Õpilased elasid näitleja esitusele hoogsalt kaasa.

Pärast etendust avanes 3.-9.klassi näiteringide õpilastele suurepärane võimalus osaleda näitleja Liia juhendatud draamatunnis. Tunni käigus tuletati meelde muinasjututegelasi, püüti neid kehastada. Õpilased pidid ka ette öeldud teema kohta pakkuma tegelasi ning kujutama mingit tegevust. Lõpetuseks oli rühmatöö, kus iga grupp pidi omavahel kokku leppima, missugune muinasjutt eelnevalt nähtud etendusest neid kõige rohkem kõnetas. Valitud loost tuli neil kujutada ühte stseeni ja teised pidid ära arvama, mis parasjagu toimub. Õpilased olid aktiivsed ning said ülesannetega kenasti hakkama.

Head asja jagatakse ikka naabritega ka– samal hommikul, kohe koolipäeva alguses, nägid etendust „Pikk tige vanaeit“ ka Mäetaguse Põhikooli õpilased.

Viimati muudetud 03.09.2023.