5.-8.juunini osalesid meie ja Ahtme Gümnaasiumi 7.-8.klassi noored ühises koostöölaagris „Keelemoos“.
Ühiseid aktiivseid tegevusi jätkus igasse päeva.
Esimene päev veedeti Toilas, kus korraldati tutvumismänge, fotojaht ja peeti piknikku. Teisel päeval võeti osa Iisaku looduskeskuse õppeprogrammist. Kolmas päev algas varakult väljasõiduga Avinurme Puiduaita ning päeva teises pooles prooviti vibulaskmist ning mängiti Ahtme Gümnaasiumis ajaloolisi mänge.
Kui eelnevatel päevadel läksid noored õhtuks koju, siis reedel tuldi ühiselt Illukale ööbima. Eelviimase päeva õhtuks olid noored kõik sõbrunenud, ühiselt valmistati õhtusöögiks salatit ja pitsat, mängiti pallimänge. Ühistegevusi jätkus poole ööni.
Vaatamata vähestele unetundidele jätkus laupäev sõiduga Tartusse, kus võeti osa Eesti Rahvamuuseumi, õppeprogrammist „Mis eesti keel on?“. Otsiti vastuseid, kuidas eesti keelt on aegade jooksul räägitud, jäädvustatud, salvestatud ja kuulatud, kui palju erinevad meie murded kirjakeelest, kas me saame aru oma sugulaskeeltest või viipekeelest.
Neli laagripäeva möödusid linnulennul ning noored jäid koos veedetud ajaga väga rahule. Ahtme noored said hea eesti keele praktika, meie õpilased said aga täiustada vene keelset sõnavara. Noored pidasid tagasisides tähtsaks, et laagris saadi juurde uusi sõpru, õpiti juurde uusi oskusi, täienes nii eesti kui vene keele sõnavara.
Katre Sosi, „Keelemoos“ projektijuht (Ahtme Gümnaasium)