Kalevipoja lasteaia Sajajalgsed tänavad

Loomise kuupäev 17.12.2019

Tore oli saada küllakutse Illuka rahvalt.

Kui päev kätte jõudis olime põnevusest tulvil, et mis hakkab toimuma kaunis mõisakoolimajas.

Saabudes tervitas meid krapsakas päkapikk. Algas saladuslik teekond Jõulumaal, mis oli täis põnevust ja kuhjaga üllatusi.

Lapsed kuulasid huviga Jõulumemme pajatusi ja muinasjuttu Jõulumehe habemest. Edasine tee viis Jõuluvana otsingutele. Aga oh imet, taat puhkas väsimust kirjade lugemisest ning  magas norsates mõnusas voodis.

Vaikselt hiilisid lapsed toast välja, et mitte segada puhkavat taati.

Meisterdamistoas tegid lapsed koju viimiseks kauni käbiehte, et viia koju jõulutunnet. Teekond jätkus keldrisse väga põneva soovikaevu juurde.  Soovikaev oli sügav, tuledes ja väga salapärane. Hämaruses lisasid vürtsi  päkapikud oma juttude ja mängudega. Lapsed soovisid oma mõtetes soovi, mis võiks täituda.

Lõpuks juhatas päkapikk meid kaunisse saali jõulumuinasjuttu vaatama.

Selle kõige töö ja vaeva eest suur-suur tänu Illuka kooli- ja lasteaiaperele!  Kõik sujus ladusalt ja korraldatud oli väga läbimõeldult.

Saime teie poolt korraldatud Jõulumaalt kaasa südamliku jõulutunde.

Teid  tänades ja häid jõule soovides!

Rühm Sajajalgsed

Kalevipoja maja, Jõhvi Lasteaiad