Koolipäevad nutivabaks!

Loomise kuupäev 02.09.2024

Alates 2024/25 õa on meie kool vahetundidel ajavahemikus 8.25 - 14.05 nutivahendivaba.

• Ka vahetundides kassiruumis viibivad õpilased ei kasuta nutiseadet, välja arvatud õppimise eesmärgil, ja ainult siis kui neil on vastava klassiruumi õpetaja luba.
  • Nutiseadmeid on lubatud kasutada õppetunnis õpetaja juhendamisel õppetöö läbiviimisel õppevahendina.
  • Otsuse võtsime vastu, et õpilased vahetundides vahetult suhtleksid, leiaksid aega ja võimalust puhata ning liikuda. Lõplik eesmärk on, et õpilased suudaksid rohkem keskenduda õppimisele.
  • Shakespeare on öelnud: „… miski ei ole iseenesest hea ega halb“. See kehtib see ka digitaalsete seadmete kohta. Näiteks TikTok. Sealsed lühikesed videod võivad olla huvitavad ja asjalikud, vahest väga naljakad, aga tihti ka täis valeinfot või lihtsalt väga rumalad.

Soovitused:

📵 Jätan nutivahendi kotti ja võtan välja koolist lahkudes.

📵 Kui tunnen, et ei suuda ennast ise kontrollida, siis annan nuti-vahendi esimese tunni alguses õpetajale „telefonihotelli“ või klassijuhataja kätte hoiule.

📵Ilusa ilmaga leian tegevust õuealal või ronimisväljakul.

📵Suhtlen kaaslastega.

📵Võtan osa võimlavahetunnist.

📵Tean, et koolitöötajal on õigus võtta reeglirikkuja nutivahend hoiule.

❓Kust ma nüüd teada saan, et on tunniplaani muutus. Vaatan enne tunde algust tunniplaani asendusi. Küsin õpetajalt, kooli sekretärilt.
❓Kuidas ma nüüd tean, mis kodus õppida jäi? Koduse ülesande ütleb sulle tunnis õpetaja, palun kirjuta see endale märkmikku üles. Läbikirjutamine aitab sul ka meeles pidada. Kui kellelgi veel ei ole märkmikku/päevikut ostetud, siis nüüd jõuad .

Viimati muudetud 02.09.2024.