Näiteringi õpilased salvestasid kuuldemängu

Loomise kuupäev 02.06.2020

On traditsiooniks saanud, et igal kevadel osaleb Illuka Kooli 6.-9. klassi näitering teatripäeval. Kahjuks lükkus eriolukorrast tingituna teatripäev sügisesse, kuid näidend kenasti selgeks õpitud, otsustas Illuka Kooli 6.-9.klassi näitering salvestada "Ammu-unustatud vana" kuuldemänguna.

“Ema hoiatab Punamütsikest, ära mine metsa, hunt tuleb, oi kui tore, vastab lihtsameelne julge enesekindel naiivne rumal Punamütsike ja juba ta jooksebki otse metsa kohtab hunti, imevahva on korjata lilli, nautida nende lõhna, pole mingit kiiret vanaemamoori juurde, ikka sügavamale metsa, pealegi teeb ta teatavaks vanaema aadressi – oh seda logu viletsat ukselinki, mida ükski kinnisvarahooldaja, teenindav personal, majapidajanna pole märganud parandada, hunt tormab sisse ja kugistab põdura vanaema alla. Ja kui Punamütsike siis tuleb, kõike halba ette aimates ja nähes ja planeerides, siis on kõik läbi, valmis... 

Märta Tikkanen “Punamütsike” 1986

Muinasjutt Punamütsikesest on igihaljas lugu tütarde mässust emade vastu. Igal ajastul on see pisut omamoodi – nimelt on loo lõpud alati üllatavad. Nii ka meie näidendis, mille eriolukorra tõttu salvestati kuuldemänguna.

Osalejad: Nelly Tenson, Kirke Otti, Herta Rajas, Liseth Dietrich, Helar Richard Ekštein, Liis Tooma ja Pavel Paiste

Juhendaja: Piia Otti

 
Viimati muudetud 01.07.2020.