Oktoobrikuu on päästjate töökalendris märgitud lasteaialastega kohtumise kuuks. Õppekohtumisele Iisaku Päästeametisse sõitsid 23.oktoobril ka Naerupallide rühma lapsed.
Meid võttis vastu Iisaku PK 2 juht Hans Karp, kes juhatas lapsed klassiruumi. Seal räägiti neile tulekahju tekkepõhjustest, lahtise tule ohtudest, suitsuandurist, evakuatsioonist ning hädaabinumbril 112 helistamisest
Seejärel suunduti 2. korrusele, kus asuvad päästjate puhkeruumid. Lastele tutvustati ruume, kus tublid onud olles 24h valves, saavad natuke puhata ehk „magamistuba.“ Teisel korrusel asus ka ruum, kus on võimalik neil üheskoos istuda ja kogemusi vahetada, arutada mõne õnnetuse üksikasju, koos süüa ja kohvi juua ning ka vahelduseks televiisorit vaadata. Enne meie sinna jõudmist oldi mõningad asjad paigutatud ohutusnõuetele mitte vastavalt. Näiteks oli pikk lahtine küünal aknalaual kardinale üsna lähedal, laualambil rätik üle kupli visatud, triikraud laual pikali, mille juhet oli teibiga parandatud, suitsuandur laua peal, mitte laes, kemikaalide pudelid lastele kättesaadavas kohas, tikud laual jne. Aga lapsed olid tähelepanelikud ja nimetasid kõik, mis ohtlikult ja valesti oli.
Samuti tutvustati lastele päästetehnikat ning eririietust, et kiivri ja hingamisaparaadiga päästja väikelapses hirmu ega ka peitu pugemise mõtet ei tekitaks.
Lastel oli endil võimalus istuda tähtsa näoga päästeameti auto roolitaga. Seda võimalust ei pruugi enam tulla, kui just keegi suureks kasvades Päästeametisse tööle ei otsusta minna. Lapsed said kaasa positiivse elamuse ja õppematerjali, et nähtu ja kuuldu ei ununeks.
Päästeameti onud rääkisid, et nad peavad suutma kõik riided vahetada 40 sekundiga. Lasteaias riidest lahti tehes luges õpetaja neljakümneni. Selgus, et enamik lapsi on selles suhtes tublid ja kärmed.
Oleme rõõmsad toreda kogemuse eest külastada Iisaku päästekomandot, kus töötavad toredad ja väga tublid mehed.