Õppekäik TÜ botaanikaaeda ja Maaelu Teadmuskeskusesse

Loomise kuupäev 11.10.2023

Käisime 9.oktoobril õppekäigul Tartu Ülikooli botaanikaaias ja Jõgeva Maaelu Teadmuskeskuses (METK).

Botaanikaaias oli palju erinevaid puid ja taimi, mida saab kasutada toidu ja joogi valmistamisel ja millega saab toitu maitsestada. Nägime võõraid taimeliike, mida meil looduses ei kasva. Seal elavad ka kilpkonnad, kalad ja papagoid. Saime teada, et botaanikaaed on juba 220 aastat vana ja see rajati õppimise eesmärgil. Ringkäigu ajal kasvuhoonetes pidime jälgima ja töölehele kirja panema, milliseid taimi nägime ja kuidas neid kasutatakse.

Meile näidati ka suuri kuivateid, kus olid väga suured kotid viljaga. Seal oli sadu tonne seemnevilja, mis on seal aretatud ja seda müüakse talunikele.

Õppekäik oli huvitav ja kõik olid rõõmsad, kuigi bussiga oli väga palju vaja sõita. Õppekäiku toetas Eesti riik.

Kokkuvõtte tegid 6. klassi õpilased.

Viimati muudetud 07.06.2024.