Käisime 9.oktoobril õppekäigul Tartu Ülikooli botaanikaaias ja Jõgeva Maaelu Teadmuskeskuses (METK).
Botaanikaaias oli palju erinevaid puid ja taimi, mida saab kasutada toidu ja joogi valmistamisel ja millega saab toitu maitsestada. Nägime võõraid taimeliike, mida meil looduses ei kasva. Seal elavad ka kilpkonnad, kalad ja papagoid. Saime teada, et botaanikaaed on juba 220 aastat vana ja see rajati õppimise eesmärgil. Ringkäigu ajal kasvuhoonetes pidime jälgima ja töölehele kirja panema, milliseid taimi nägime ja kuidas neid kasutatakse.
Pärast sõitsime Jõgevale Maaelu Avastuskeskusesse. Meile näidati, kus magavad geenid, aga tegelikult olid need seemned, mida hoitakse külmkappides. Seal tehakse katseid ja aretatakse uusi taimesorte, mis meie põldudel hästi kasvavad. Teadlaste töö on huvitav. Me saime ka ise seemneid lugeda ja väiksesse kotti panna. Meid vastu võtnud töötaja tegi nalja, et kes koolis ei taha käia, see võib kohe neile tööle tulla. Ta ütles ka, et teadlaseks saab alles 15-20 aasta pärast ja siis me arvasime, et käime ikka koolis edasi. Ta pakkus meile küpsist ja mahla. See oli äge.
Meile näidati ka suuri kuivateid, kus olid väga suured kotid viljaga. Seal oli sadu tonne seemnevilja, mis on seal aretatud ja seda müüakse talunikele.
Õppekäik oli huvitav ja kõik olid rõõmsad, kuigi bussiga oli väga palju vaja sõita. Õppekäiku toetas Eesti riik.
Kokkuvõtte tegid 6. klassi õpilased.