Osaleme "Aktiivse vahetunni" projektis. Eesmärk täideti kahe päevaga!

Loomise kuupäev 13.01.2020

Illuka Kool osaleb Tallinn Moon Rotary Klubi heategevusprojektis, mis toob vanad head mängud, kummikeksu ja footbagi, tagasi koolidesse.

Projekti kiiremaks elluviimiseks oli lastevanematel võimalus anda oma panus pisikese toetuse näol, et koolile vajalik summa kiiremini kokku saada. Illuka Kooli projekti maksumus oli 95 eurot.

Summa sai ise valida ja oma toetuse saab teha pangaülekandega: Saaja: Tallinn Moon Rotary Klubi

Suur, suur tänu! Eesmärk täidetud 100 %. Toetuste kogumine läheb nüüdsest lukku.
Aitäh toetajatele!

• Ago Tenson

• Andreas ja Henri Purga

• Andres Vodja

• Eduard Lüüde ema

• Mark Levitski vanemad

• Martin Tooma

• Roksolana Goshka

• Ronja, Mirta ja Herta Rajas

• Viktoria Terentjeva

• Aivar

• Ivan R

Rohkem infot siinlink opens on new page.

Projekti maksumuseks vajalik summa oleks leitav olnud ka kooli eelarvest, aga leiame, et asja üks mõte ongi vanemate kaasamine, kes teisest küljest ehk jälgivad siis ka enam oma laste nutiseadmete kasutamist ja mõtlevad ka sellele, et lapsed rohkem liiguksid.

Paljude õpilaste jaoks on ka meie koolis põhiliseks ajaveetmise vahendiks nutitelefon. Õpilased on vahetundides passiivsed, kasutavad nutiseadmeid, ei liigu ega suhtle kaasõpilastega. Seetõttu otsustasime käesoleval õppeaastal 1.-4. klasside laste koolipäevad nutivabaks muuta ja algklasside majas nutivahendeid mitte kasutada. Õpilaste aktiivse vaba aja sisustamiseks valmis kooli juurde ronimisväljak.

Selleks, et leida õpilastele veelgi enam alternatiivseid tegevusi telefonis olemisele, et neid aktiivsena hoida ning suunata neid tervislikumalt elama ja omavahel suhtlema, otsustasime liituda Tallinna Moon Rotary Klubi projektiga “Aktiivne vahetund”, mis peaks tooma koolidesse kummikeksu ja footbagi mängud, et arendada lastes liikumistahet, aga ka koostöö- ja suhtlemisoskusi.

Viimati muudetud 19.01.2020.