"Särghaual mulda katsumas" ehk õppekäik Särghauale 6. klassi õpilaste silmade läbi

Loomise kuupäev 03.11.2021

Särghaua on õppekeskus Pärnumaal. Seal uuritakse mulda ja kivisid. Seal saab poleerida ja lihvida kivisid. Võimalik on käia erinevates töötubades ja seda saab teha terve aasta vältel.

"Meie, 6. klass. osalesime tunnis „Muld ja pinnakate“ ning kivilihvimise õpitoas. Tund mulle meeldis. Sai teha koostööd, sest grupp kus mina osalesin oli lahe. Kivilihvimise töötoas ma ennem kartsin, sest arvasin, et võin sõrmed ära lihvida. Teisi jälgides nägin, et ei juhtu midagi ja tegin endale uhke kivi. Mulle meeldis, aga tahtsin, et see oleks olnud õues."

Darya Kravtsova

"Mulla tund oli kerge, sest meie olime seda õppinud loodusõpetuses. Kivilihvimise tunnis oli põnev, sest ma pole seda varem teinud. Üldiselt oli õppekäik põnev, sest sain teha asju, mida pole varem teinud."

Carl Gustaf Vodja

"Mulla tund oli minu jaoks üldiselt igav, kuna mind ei huvita sellised asjad. Kivilihvimise õpituba oli väga äge, kuna seal sai kivisid lihvida ja kujundada ning kasutada selleks erinevaid masinaid. Üldiselt oli seal tore ja huvitav. Ma arvan, et õppekäik oleks põnevam olnud kui see oleks olnud õues."

Johanna Tasa

"Tunnis mullast mul oli igav, sest räägiti igavalt, aga kivi töötoas oli väga põnev, sest seal saime kive lihvida ja läikima panna."

Veronika Terentjeva

"Tund mullast oli minu jaoks lihtne ja igav, sest me olime seda juba õppinud. Kivilihvimise tund oli väga põnev, sest seal sai valida omale kivi ja seda lihvida nii nagu ise tahad. Üldiselt oli põnev ja huvitav, soovitan seda ka teistele."

Mirta Rajas

"Mulla õpituba oi huvitav, sest seal me rääkisime pinnavormidest. Näiteks saime teada, kuidas tekib muld. Õppekäik oli huvitav, soovitan teistelgi minna."

Sander Zapletnjuk

Viimati muudetud 06.11.2021.