Tähistasime sooja kampsuni päeva

Loomise kuupäev 10.02.2021

9.veebruaril võis koolimajas näha õpilasi ja õpetajaid tavapärasest rohkem kampsuneid ja sooje sviitreid kandmas. Tegemist ei olnud stiilipäeva ega käsitöönäitusega. Tähistasime hoopis sooja kampsuni päeva, mis on Belgiast alguse saanud tore algatus, et juhtida tähelepanu soojusenergiakasutusele ja -säästmisele. Ühtlasi sai trepifuajeesse üles ka üks tõeliselt südantsoojendav kampsuninäitus. Näitusel on eksponeeritud meie kooli õpetajatele armsaid ja tähendusega kampsikuid.

Ka lasteaias võtsid lapsed ja õpetajad kodunt kaasa oma lemmikkampsunid. Lisaks kujundasid täna kõikide rühmade mudilased uhkete mustritega sviitrite, sallide ja käpikute näituse. Üheskoos arutati, kuidas saab kodu ja lasteaed soojaks.

Sooja kampsuni päev sai alguse 2000. aastatel, mil hakati rohkem tähelepanu pöörama energia säästmisele. Kui koleda kampsuni päev on võimalus nalja teha, siis sooja kampsuni päeva eesmärk on tõsine. Kandes sooja kampsunit võime me termostaadi madalamale temperatuurile keerata ja kulutada seega vähem kütet. See on päev, et mõelda selle üle, kuidas toasooja saamine mõjutab meie keskkonda.

Mida soojem tuba, seda rohkem energiat kulub, seda rohkem kütust on vaja …

Viimati muudetud 10.02.2021.