8. klassi külaskäik IVKHK

Loomise kuupäev 30.01.2024

30. jaanuaril külastasid 8. ja 9.klass KiVa nädala „Head kombed ja viisakus“ raames IVKH keskust. Kavas oli kaks töötuba, millest ühes jagati õpetust lauakatmise ja teises kokteilide valmistamise kohta.


Kutseõpetaja Martini juhendamisel saime selgeks, kuidas kunstipäraselt salvrätikuid lauale sättida. Voltimine polnudki lihtne, kuid pika punnitamise peale uhkeldasid meie laudadel uhked lehviku- ja ka laevakujulised salvrätid. Seejärel uurisime lauakatmise tõdesid: kahvlite nugade otstarve ja asetus laual, leivataldrik leivanoaga, klaasid. Kui teooria omandatud pidi igaüks meist katma laua kahele. 


Kokteilide valmistamist juhendasid teenindusõppe õpilased, kes olid väga head suhtlejad, abivalmid ja humoorikad. Saime selgeks nii palju uusi nimetusi ja oskusi, nt sheikimine e raputamine, mensuurid e mõõtetopsid ja kokteilisõel. Kõige toredam oli see, et saime päris ise kokteile teha ja need siis ära juua. Kokteilid olid väga maitsvad!


Mulle meeldis see koolitus väga, sest see on eluks vajalik. Nüüd olen osavam ja tean, kuidas õigesti lauda katta, millisest kahvlist söömist alustada ja kuidas maitsvaid kokteile kokku segada. 

Mirta Rajas (8.klass) ja õpetaja Kaja

Viimati muudetud 01.02.2024.