Alates 16.septembrist toimub hommikul laste vastuvõtmine lasteaeda uksel

Loomise kuupäev 15.09.2020

Head lapsevanemad!
Kuna hommikud on jahedad ning varsti ka vihmased, siis laste vastuvõtmine ja üleandmine toimub alates 16.septembrist ukse peal (lapsevanem toob lapse ukseni ja annab seal õpetajale üle).

Tulenevalt Haridus- ja Teadusministeeriumi " Ministeeriumi soovitused seoses kooliaasta alustamisega koroonaviiruse leviku tingimustes“ on lasteaias laste vastu võtmine ja üle andmine korraldatud järgmiselt:

Lasteaed on avatud 7.00 - 18.00. Laste vastuvõtt ja üleandmine, toimub ukse peal (lapsevanem toob lapse ukseni ja annab seal õpetajale üle).

Lapsevanemate lasteaiahoonesse sisenemine ei ole lubatud v.a. Pesamunade rühma ühel lapsevanemal, kes toob lapse rühma.

Lasteaeda sisenedes tuleb kõigil täiskasvanutel desinfitseerida käed.

Võetakse vastu ainult terveid lapsi. Oma mänguasja lasteaeda kaasa tuua ei tohi.

Pesamunade rühm:

• 7.00 on kohal õpetaja/ õpetaja assistent ja õpetaja abi. Pesamunade rühma ühel lapsevanemal on lubatud tuua laps rühma.
  • Lapse harjutamise perioodil on lapsevanem lubatud rühma. Sõimerühmas kannab lapsevanem lapse harjutamise perioodil maski.

Musirullide ja Naerupallide rühm:

• 7.00 – 8.00 võtavad õpetajad lapsi vastu ukse peal (lapsevanem toob lapse ukseni ja annab seal õpetajale üle).
  • 8.00 saabuvad tööle mõlema rühma õpetaja abid ning lapsed jagunevad oma rühmadesse.
  • Lapse harjutamise perioodil on lapsevanem lubatud rühma.

Päevasel ajal on lasteaia uksed suletud. Lapsele järele tulles helistab lapsevanem vastava rühma telefoninumbril (info uksel).

Lapsel temperatuuri mõõtmine:

• Õpetaja või õpetaja abi võtab lapse õues vastu.
  • Garderoobis kraadib vastuvõttev õpetaja (või abi) lapse üle. Kui lapsel on palavik, siis palutakse lapsevanemal laps koju viia.
  • Kui selgub, et lapsel on päeva jooksul tõusnud palavik, siis eraldatakse laps logopeedi ruumi. Isoleeritud lapsele peab olema tagatud kuni lapsevanema saabumiseni järelevalve.

Rühmades on koos kogu aeg ühe ja sama rühma lapsed, et laste lähikontaktsete ring oleks võimalikult muutumatu.

Maski kandmine töötajatel lasteaias ei ole kohustuslik. Kui maski kandmine pakub töötajale turvatunnet, siis on tal õigus töökeskkonnas maski kanda.

Lastel on soovitav viibida võimalikult palju värskes õhus, sh korraldada võimalusel õppimine ja mängimine õues. Kõik rühmad lähevad õue 16.00-st.

Viimati muudetud 15.09.2020.