Alutaguse valla Aasta Haridustegu 2024 - „Illuka taimekasvatajad"

Loomise kuupäev 06.10.2023

Alutaguse valla Aasta Haridustegu 2024 - „Illuka taimekasvatajad"

4.oktoobril 2024.a tunnustati Alutaguse valla haridusasutuste õpetajate päeval Alutaguse valla Haridusteo tiitliga meie kooli projekti "Illuka taimekasvatajad"

Illuka Kool (nii kool kui ka lasteaed) on alates jaanuarist 2021 Rohelise Kooli programmi võrgustiku liige ning 2024.a tunnustatud keskkonnamärgisega Roheline lipp. 2023/2024 õa osalesime läbi õppeaasta KIK-i poolt toetatud projektis "Illuka taimekasvatajad".

• Illuka Kooli õpilased omandasid teadmisi kliimamuutuste mõjust taimekasvatusele ning õppisid mõistlikult kasutama loodusressursse ning säästva ja jätkusuutliku tarbimise põhimõtteid ning omandasid oskuseid rohetehnoloogiliste lahenduste kasutamiseks taimekasvatuses.

• Koolile soetati nutikasvuhoone, päikeseenergia toidukuivati ja vihmavee kogumissüsteemid. Kõik need vahendid võimaldavad mitmekesist loodus- ja tehnoloogiaainete aktiivõpet.

• Õpilased said näha enda poolt külvatud seemnete idanemist ja võrsumist, katsetasid maitsetaimede kasvatamist, proovisid järele, kuidas need maitsevad. Nutikasvuhoones kasvatatud maitseroheline osutus koolilõuna salatites väga populaarseks ning õpilased sõid seda hea meelega.

• Päikeseenergia toidukuivati töötab päikeseenergial, et vähendada kuivatamise keskkonnajalajälge ning kulusid. 2023/2024 õppeaasta viimastel koolipäevadel katsetati köögiviljade ja maitsetaimede kuivatamist. Alanud õppeaastal oleme põnevil, et rohetehnoloogiat veelgi enam õppetöös kasutada. Käesoleval sügisel kuivavad päikeseenergia toidukuivatis õpilaste korjatud piparmündilehed.

***

Alutaguse valla Aasta Haridustegu 2023 - „Roheliselt mõtlev tarbija“ (Illuka Kool)

2022/2023 õa osalesime läbi õppeaasta KIK-i poolt toetatud projektis "Roheliselt mõtlev tarbija", mille eesmärgiks oli tutvustada õpilastele ringmajanduse ja rohetehnoloogia ning säästva tarbimise põhimõtteid (lisatud video 1min)

Viimati muudetud 06.10.2024.