Illuka Kooli õpilasesinduse heategu

Loomise kuupäev 06.12.2021

Kui eelmise aasta detsembrikuus paiskas koroonaviirus plaanid segi ja sundis õpilased taas distantsõppele, jäid meie kooliski mitmeid toredad jõuluideed teostamata. Püüdsime sel aastal olla positiivselt meelestatud ja lootsime, et kooli jõulumaa ja jõulupeod saavad tavapärasel moel toimuda. Kui meie koolis on ikka olnud tavaks jõulupeod koos lapsevanemate ja jõulukohvikutega, siis kahjuks sellisel moel vanemaid kooli kutsuda ei ole ka sel aastal võimalik.

Jõuluaeg on Illuka Koolis aeg, mil heategevus ja hoolimine on koolipere jaoks ühine südameasi. Kui lapsevanemad ei saa tulla meie juurde, läheme meie hoopis nende juurde, arvasid õpilasesinduse liikmed ja nii sündis plaan tähistada jõuluaja algust koos kogukonnaga Kurtnal, kus elab suur hulk meie kooli õpilastest. Pidasime nõu ka kohalike elanikega ja saime teada, et asulas on kaks kena kaharat kuuske ja Alutaguse vallavalitsuse abiga sai üks neist ka jõulutuled.

5. detsembri, II advendi õhtupoolikul kutsusime kohalikud elanikud ja koolipere Kurtna uuele kuuseväljakule jõuluaja algust tähistama. Õues olid küll krõbedad külmakraadid, kuid „kui süda on soe ja lööb nagu vaja, ei siis ole külmumist karta," ütles juba Pipi Pikksukk. Illuka naisansambli, Kurtna Noortekeskuse noorte, memmede tantsurühma ja õpilasesinduse liikmete pipilikult krapsakad esinemised panid jala tatsuma ja hoidsid südame sooja. 

Olime õpilasesinduse liikmetega paraja koguse piparkooke küpsetanud, lisaks pakkusime osalejatele kuuma teed ja glögi.

Sellisel moel jõuluootuse tähistamist pole meie kandis varem toimunud. Andis väga sooja ja ühtse tunde, et nii palju inimesi oli kohale tulnud ning et keegi ei  pidanud paljuks ka kaugemalt kohale sõita. Oli väga armas, et isegi sellise külmaga oldi nõus esinema ja kõigile jõulutunnet tekitama. 

Õpilasesindust rõõmustas väga, kuidas meie algatus teoks sai ja oleme väga tänulikud kõigile esinejatele ning kõigile, kes sellest osa saama olid tulnud. Loodame väga, et sellest algatusest saab edaspidi traditsioon. Oli tõesti tore õhtu! 

Pildigaleriilink opens on new page

Illuka Kooli õpilasesindus

Viimati muudetud 08.12.2021.