Illuka Kooli sünnipäevanädal

Loomise kuupäev 29.09.2020

Sünnipäev on tore päev, sünnipäevanädal veelgi toredam! Mõeldud, tehtud! Sel aastal tähistasime Illuka Kooli 99. sünnipäeva erinevate toredate tegevutega, mida jagus tervesse nädalasse.

Kooli 99. sünnipäeva puhul said õpilased osaleda ühes omalaadses ajalootunnis ebahariliku õpetajaga. Juhan Liiv on öelnud: „Kes minevikku ei mäleta, see elab tulevikuta“.

Meil kõigil on hulk mälestusi oma lapsepõlvest, kooliaastatest ning omakorda esivanemate meenutusi möödunust. Igapäevases kiirustamises ja askeldamises me tihtipeale ei märkagi, kui aastaring hakkab taas täis saama, pole aega peatuda mõtisklemiseks olnu üle ning märgata Illuka koolihariduse sajandi tähendusrikkuse üle. 

Sünnipäeva puhul peatasime korraks hetke ja rääkisime kõigi tänaste õpilastega, kuidas elati ja õpiti vanasti… „Õpetajaks“ oli kooli kunagine majahoidja Liine, kes kohtus kõikide klassidega kordamööda oma katusekorruse elutoas ning kutsus seejärel ajarännakule koolihoone salapaikadesse. Tema juba teab, kuidas vanasti õpilased riietusid, mida sõid, mis transpordivahenditega kooli jõudsid ja millise totaalse muutumise on mõisa härrastemaja läbi teinud. Tema teab täpselt, kuidas maja talvel soojaks köeti ja milline lamp õppetööks valgust andis; kuidas koolitundide algust ja lõppu kuulutati ning mis nipiga end parki mängima unustanud internaadilapsed hilisõhtul majja sisse said. Liinet, kes elas 88- aastaseks ja poole sellest ajast pühendus Illuka koolile, üllatas väga tänaste õpilaste huvi ja uudishimu olnu vastu. Küsiti palju ja huvitavalt ning ükski küsimus ei jäänud vastuseta. Loodetavasti teadmine, millise hinnaga oleme jõudnud tänaste mugavuste ja tingimusteni, aitab ka õpilastel oma ainulaadset koolimaja hoida ja väärtustada.    

Nagu meie kooli motogi ütleb: "Kanna vaimu, tõsta rammu!" (Villio Reinsalu), sai sünnipäevanädalal lisaks vaimu "teritamisele" osaleda ka sportlikes tegevustes. Näiteks sai Meelis Pällo ja Ilja Magdeevi abiga proovida kätt nii noa- kui kirveviskamises kui ka ammulaskmises.

Kooli territooriumil toimus vanematele õpilastele lõbus liikumismäng kasutades Actionbound äppi. Actionbound on interaktiivne avastusrada ja aardejaht. Õpilased läbisid gruppides rada ja said iga läbitud punkti ja lahendatud ülesande eest punkte. Ülesannetesse oli integreeritud Illuka kooli ja erinevate ainetundiga seotud materjalid (tööõpetus, matemaatika, loodus, ajalugu jne.)

 Nooremad õpilased osalesid orienteerumismängus “Fotojaht”, kus õpilased pidid fotode järgi ära tundma tuttavad kohad meie koolis, minema nendesse kohtadesse ja tegema pilti nii, et kogu klass pildile jääks.

Sünnipäeva nädal möödus kiirelt ja tegusalt. Õnnitleme oma kooli ja täname kõikide koolirõõmu täis aastate eest!

Kohtume juba järgmisel aastal, et tähistada meie väärika kooli 100. sünnipäeva!

Viimati muudetud 29.09.2020.