Inspireeriv koolipäev professionaalidega

Loomise kuupäev 10.02.2019

6.veebruaril külastasime õpilastega Järvamaal, Koeru Keskkoolis toimunud üritust Õpime Professionaalidelt 2019, mis toimus tänavu juba kolmandat korda. 

Üritusele oli kutsutud koolitunde andma üle 30 oma alal väga tuntud inimese, kelle seas leidus näitlejaid, koomikuid, ettevõtjaid, riigiametnike, poliitikuid ja muusikuid. Kõik kohale tulnud ühe eesmärgiga inspireerida ja jagada oma lugu noortega. 

Koolipäev Koerus algas tunniplaani valimisega, igas kavas 6 tundi erinevate elualade inimestega. Nii sai iga huvitatud õpilane ise valida, millised persoonid neid kõige enam huvitavad. Meie õpilastele andsid tunde näiteks ajakirjanik Katrin Lust, Lääne prefekt Kaido Kõplas, laulja ja saatejuht Reet Linna, näitleja Tõnis Niinemets, poliitik Jaak Madison ja paljud teised. Nii oli meil vahetundidel põnev koridoridel kohtuda ja arutleda kogetu üle. 

Päev oli tõeliselt inspireeriv ja täis ärgitavaid emotsioone põnevatest kohtumistest. Lisaks said noored hea kogemuse avaliku elu tegelastega suhtlemisel ja tuleviku karjäärivalikute tegemiseks toetavaid ideid.

Peale tegusat koolipäeva leidsime, et osaleksime kindlasti ka tulevasel aastal Õpime Professionaalidelt üritusel.

 

Viimati muudetud 19.05.2020.