Lasteaiapere tähistas mihklipäeva sügislaadaga

Loomise kuupäev 29.09.2019

26.septembril tähistasime lasteaias mihklipäeva.

Õues ootas lapsi ees turg, kus lõbus Mesilane akordioni mängis. Alustuseks esitas Naerupallide rühm vahva luuletuse „Turg“.

Turulettidel oli valmis seatud kõiksugused sügisannid. Rebane ja Varese-emand pakkusid õunu, pirne, porgandeid, lillkapsast, kuivatatud puuvilju, mustikaid ja marja-marmelaadi.

Sügislaadale saabusid talvevarusid täiendama ka Jänes, Karu ja Konn.

Jänes ostis hiiglasliku porgandi, Karu ostis mett, seeni ja pähkleid. Iga sügisanni kohta teadsid nii väiksed Pesamunad kui veidi suuremad Musirullid sobivat laulumängu.

Konn aga ei leidnud turult sobivat kaupa. Konn soovis osta hoopis kummikuid, millega võiks sügisel muda sisse minna. Turul kaubelnud Rebane ja Varese-emand ei tahtnud Konnale tasuta ilusaid kummikuid loovutada. Konnale tulid appi Naerupallid luuletusega „Kummikud“ ning koos tantsiti ka „Kummikutantsu“. Kõik lapsed aitasid Konnal 10 raha kokku lugeda. Lõpuks sai Konn oma soovitud kummikud lunastatud.

Laadalt ostetud kraamist korraldati uhke pidusöök.

Pärast uhket pidusööki mindi parki, kus Rebane ja Varese-emand õpetasid lastele, kuidas komposti teha. Koos korjati pargis kokku suur kotitäis lehti.

 

 

Viimati muudetud 29.09.2019.