Naerupallide külaskäik Viru jalaväepataljoni

Loomise kuupäev 07.12.2019

Viru jalaväepataljonis toimus lahtiste uste päev, kuhu olid oodatud kõik soovijad. Naerupallidele tundus mõte ahvatlevana ja nii see ettevõtmine teoks saigi.

Vaatamata sajusele ilmale, olid lapsed huvitatud kõikidest nn sõdurite poolt pakutavast tegevustest. Sai vaadata, katsuda ja erinevates sõjaväemasinates sees istuda. Sõdurpoisid rääkisid iga masina otstarbest ja näitasid tehnikat, mis sõjaolukorras vajalik. Isegi erinevad relvad olid meile vaatamiseks ja katsumiseks välja pandud. Põnevust pakkus telk, kus ajateenijad ööbivad, kui õppused toimuvad väljaspool kasarmut. Sõdurite kasarmus olid lapsed üllatunud. Palju narisid ühes toas ja kui korras kapid neil on! Kui kõik vaadatud, katsutud ja uuritud, viidi Naerupallid soomukiga lõbusõidule. See oli tõeline sõduri elamus, kus tuli pähe panna ka kiiver. Rauli arvates oli kiiver sama raske kui tema ise. 

Nii mõnigi Naerupallide tüdruk avaldas soovi sõjaväkke minna. On ju sel aastal nende Viru jalaväepataljoni ridades ka kaks tüdrukut, kes võrdselt poistega aega teenivad.

õpetajad Karin, Tiina ja Elve

Viimati muudetud 11.12.2019.