Õppekäik Puhta Vee teemaparki

Loomise kuupäev 14.09.2022

Esmaspäeval, 12.09.2022 sõitsid Illuka Kooli 4. ja 5. klassi õpilased koos õpetajatega Lääne-Virumaale Järsi külla Metsamõisa tallu, et osaleda KIK-i õppeprogrammis. 

Kohale jõudnud, selgitati õpilastele kompassi tööpõhimõtet ja kaardil objektide leidmist. Korrati põhi- ja vaheilmakaari, mis meie lastel ka hästi selged olid.  Õpilased jagati kolmeliikmelistesse gruppidesse, kõik grupid said ühe kompassi, kaardi ja pabeririba, seejärel lubati grupid väikeste vahedega rajale. Vaja oli läbida kümme kontrollpunkti õiges järjekorras (1-10) ja igas punktis teha paberiribale kompostriga märk. Enamus gruppe said ülesandega üpris kiiresti hakkama, paaril grupil läks pisut kauem aega, kuid lõpuks jõudsid kõik õnnelikult kohale. Nüüd oli aeg lõunapausiks ja kehakinnituseks. Kohalik perenaine keetis ehtsal lõkketulel ka mõnusat rohuteed. 

Kui kõht täis, võeti välja nutitelefonid, millele kinnitati mikroskoobid, mis suurendasid vaadeldavat objekti 30 korda. Nüüd läks lahti põnev jaht ja vaatlus! Vaadeldi maapinda, kiviseina, teekatte kivikesi, oma nahka, kaaslaste juukseid, puitu, konna ja veel palju muud huvitavat. See meeliköitev tegevus tuli katkestada, sest kätte jõudis kojusõidu aeg. 

Koduteel olid õpilased tunduvalt vaiksemad, kui hommikul, sest värskes õhus liikumine oli kõiki mõnusalt väsitanud. Kindlasti võeti kaasa huvitavaid teadmisi ja pilte kogetust-nähtust. 

Õpetaja Piia Otti

Viimati muudetud 14.09.2022.