Piip ja Tuut ooperis: Hansuke ja Greteke

Loomise kuupäev 07.12.2023

Täna käisid Illuka Kooli lasteaialapsed ja algklasside õpilased lasteooperit vaatamas ja kuulamas Jõhvi Kontserdimajas, etenduseks oli “Piip ja Tuut ooperis: Hansuke ja Greteke”

Ooperietenduse käigus saime teada Hansukese ja Gretekese loost ning kuulasime, kui hästi laulavad ooperilauljad, lisaks nautisime klaverimängu.
Lapsed käitusid üldiselt etenduse ajal hästi, bussis Jõhvi poole sõites oldi elevil :)
See on esimese klassi esimene kogemus ooperikülalisena.

Piip ja Tuut on nagu Hansuke ja Greteke Engelbert Humperdincki samanimelisest lasteooperist. Piip ja Tuut nagu oskaksid ooperit laulda (vähemalt nad ise arvavad nii) ja nagu ei oska ka. See-eest Maris Liloson ja Tuuri Dede oskavad väga hästi – nad on ikkagi ooperilauljad! Klaveril saadab Siim Selis. Nii sünnibki ooperietendus, mille käigus saavad vaatajad päris selgeks Hansukese ja Gretekese loo ning muuhulgas ette kantud ka kõigile tuttavad laulud „Üks mehikene elutseb männikus“ ja „Lumi tuli maha ja valgeks läks maa“.

Õpetaja Tatjana

Viimati muudetud 07.12.2023.