Tagasivaade emakeelepäevale

Loomise kuupäev 14.03.2020

Emakeelepäeval käis Illuka Koolis külas Contra.

Et tänavune emakeelepäev sattus laupäevale, tähistati seda koolides veidi varem. Illukal valiti selleks õige huvitav päeva- ja numbrikombinatsioon– 13 ja reede! Sellisel juhul ollakse ikka valmis tavapäratuks ning ega meie külaline tavaline olnudki- nagu tema luuletajanimigi reedab, on ta igati Contra, oma loomingus veidi teistsuguse stiili ja keelekasutusega. Olgugi, et Contrana tuntakse teda rohkem, on tal pärisnimi ikka ka– Margus Konnula ja võro keelt kõneleb ta seetõttu, et ta on pärit Võrumaalt, Urvastest. 

Contraga kohtumine kujunes mõneti nagu stand-up etenduseks, milles igaüks oli soovi korral osaline. Nii mõnegi tragi kuulaja küsimusele vastas Contra luuletusega oma põhjatust varasalvest ja oluline on mainida sedagi, et need kõik on tal peas ja esitus äärmiselt ilmekas!

Väga populaarseks „etteasteks“ osutus luuletuste võrdlemine erinevates keeltes. Terve raamatu jagu luulet on autoril ilmunud võro keeles ning mõned värsid on Contra ise kirjutanud ka läti keeles, kuid üksjagu tema loomingut on tõlgitud ka vene keelde. Nii oligi tore võrrelda, kuidas kõlab üks luuletus esmalt eesti ja seejärel kohe vene keeles, kusjuures tõlkeversiooni kandis ette õpilane auditooriumist. 

Meeleolukas keelepäeva kohtumine Illukal muutis tusase päeva pisut päikselisemaks ning loodetavasti süstis paraja annuse loovust igasse kuulajasse. Contra ise pakatab positiivsusest ja sõbralikkusest, jätkugu seda kauaks! Ja pühapäeval on põhjust Urvaste poole läkitada üks suur ühine sünnipäevasoov.

Head õnne ja inspiratsiooni loometegevuseks, Contra!   

Viimati muudetud 02.06.2020.