Torupillimees ja tema kohvrid Illuka Koolis

Loomise kuupäev 20.02.2023

Juba mõne päeva pärast on kätte jõudmas Eesti sünnipäev. Meie kodumaa auks on Illuka Koolis käesolev nädal eesti-teemaline.

Täna oli meil oma kohvritega külas torupillimees Juhan Suits. Kontserdi käigus saime tuttavamaks eesti torupilli, parmupilli, vilepilli, sarvede jm puhkpillide- ja pillikestega. Iga pilliga kaasnes ka väike põnev tekkelugu, alustades ajaloost ja lõpetades konkreetsete pillide saamislugudega ning muidugi saime aimu, millist heli mingi pill ka tekitab.

Juhan Suits on õppejõud, kes on laiemale avalikkusele ehk paremini tuntud Eesti-Ukraina ansamblist Svjata Vatra. Suits on aastaid tegutsenud pärimusmuusika õppejõuna Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias ning Eesti Pärimusmuusika Keskuses.

Viimati muudetud 22.02.2023.