Ülevaade KiVa- nädalast

Loomise kuupäev 07.02.2024

Kui esimene Illuka Kooli „Viisakusnädal“ vallutas koridorid, siis teine „Heade kommete ja viisakuse“ nädal kolis ainetundidesse.

Nii loeti I kooliastme tundides südamlikke jutukesi Eno Raua ja Heljo Männi sulest, millele tuginedes sai arutleda hea ja halva, viisaka ja ebaviisaka käitumise üle.

Esimeses klassis läksid arutelud nii tuliseks, et õpetaja Karini osaval juhtimisel sündisid laste mõtetest lauamängud, mida siiani mängitakse.

Õpetaja Tatjana käe all harjutati meeskonnatööd, mille tulemusema valmisid imemaitsvad ja tervislikud suupiste vardad.

IV klass uuris eesti keele tunnis armastatud lasteraamatut „Karupoeg Puhh“. Ühiselt arutleti külaskäigu kommete üle ning koostati reeglid.

V ja VI klass tutvusid Aisopose, I. Krõlovi ja J. Tamme valmidega. Kirjanduse tunnis esitati kaaslastele üks vabalt valitud valm peast ning kunstiõpetuse tunnis vormusid neist ka joonistused.

III kooliaste arutles viisakuse üle erinevates kirjandusteostes ning igaüks sai kätt proovide luuletuse kirjutamises. Tulemuseks olid toredad mõttevälgatused, mis kirjeldasid nii viisakust kui ka ebaviisakust.

Lisaks õppis VIII ja IX klass koostöötunni ajal lipsusõlme tegema ning külastasid Ida-Virumaa Kutsehariduskeskust, kus õpiti salvrätte voltima, lauda katma ning mokteile segama.

V – IX klassi töödega saab tutvuda algklasside maja suures koridoris.

Aitäh klassiõpetajad ja aineõpetajad. Koostöös on suur jõud ja tillukestest mõtetest saavad palju suuremad teod.

Teeme jälle koos midagi põnevat järgmisel KiVa „Heade kommete ja viisakusnädalal“.

Seniks aga hoiame tallel kõik selle, mida juba teame!

õpetaja Kaja

Viimati muudetud 07.02.2024.