Villio Reinsalu 90 (Illuka Kooli direktor 1954 - 2000)

Loomise kuupäev 09.05.2020

Tänavu 4.mail jäi teenekal koolimehel Villio Reinsalul selja taha 90 eluaastat. Sellest eluteest üle poole (50 aastat) on läbitud Illukal koolmeistri ametit pidades. Ta on püstitanud meie maakonnas koolidirektori ameti pidamises purustamatu rekordi - 46 aastat Illuka Koolis. Kas see ei ole vägitegu?! Mitme põlvkonna lugupidamine kuulub talle!

Villio Reinsalu ei puudu siiani üheltki kooli ürituselt. Hoiab meil heatahtlikult silma peal!  Nii ei saanud ka koolipere eriolukorrale vaatamata jätta õnnitlusi edastamata.

Enam ilusamini ja õigemini ei saa Villist kirjutada, kui seda teeb Krista Aru selle nädala Õpetajate Lehes: „Valmidus hinnata tööd kui võimalust millegi õppimiseks, millekski või kellelegi vajalikku sooritust, on vist koolmeistriks oleku üks loomulikke eeldusi. Ei saa kasvatada teisi, kui sa ise ei taha areneda, kui sinus ei ole kannatust väikeseks tööks ja julgust suureks sammuks. Villi juures on väike ja suur, töö ja tegevus, kõik üks kena tervik. Ei ole temas pimedaid teravaid nurkasid, väiklast solvumist ega ummisjalu omaenda tahtmise järgimist. On midagi palju väärtuslikumat, ajast, kohast ja võimalustest kestvamat – on tema soe naeratus ja toetav sõna, on inimeseks olemise väärikus.“

08.05.2020 Õpetaja Leht Krista Aru  "Villio Reinsalu 90: Inimeseks olemise väärikus"link opens on new page

* Villio Reinsalu (sünd 04.05.1930) töötas 1952–2002 Illuka koolis õpetajana ja direktorina (1954 - 2000). Talle on omistatud Valgetähe IV klassi teenetemärk (1999).

Viimati muudetud 09.05.2020.